logo bile sirka5

Nejlepší závodnice včerejšího mistrovství České republiky obdržely poukaz na tréninkový kemp ve Švédsku s projektem Erasmus+ Sport Women in Canoe Sport. „Původním záměrem bylo kemp přidělit pouze dvěma nejlepším závodnicím. Vzhledem k vyrovnanosti konkurence a vynikajícím výkonům dívek jsem se ale rozhodl pro rozšíření o jedno místo“, uvedl koordinátor projektu Jan Busta. Voucher tak byl přidělen mistryni republiky na K1 i C1 Barboře Ondráčkové ze Šumperka, vícemistryni republiky na K1 Alžbětě Vencové z Brandýsa nad Labem a Adéle Lebedové z Opavy, která brala 3. místo na kajaku a 2. místo na singlekanoi. Výkonnostní úroveň dívek je vysoká a je vidět, že za nimi a jejich trenérkami/trenéry je už v takto nízkém věku obrovský kus práce. Všem patří gratulace. „Je skvělé, že můžeme mladé holky motivovat ještě tímhle způsobem. Do Švédska se určitě všechny podívají rády“, dodal předseda ČSK Stanislav Ježek. 

V severském městě Falun se nachází moderní umělá slalomová dráha, na které budou dívky společně s výběrem ze Švédska a Slovenska 5 dní trénovat. Soustředění bude zakončené víkendovým závodem ze série Nordic Cup. 

Akce se uskuteční v termínu 8. – 16. 10. 2023. Soustředění včetně závodu je „all inclusive“, dívky nic neplatí a jsou plně podpořeny ze strany projektu. Trénovat budou na místě pod vedením kvalifikovaných trenérů a trenérek. 

Tréninkový kemp ve Švédsku navazuje na dva již proběhlé tréninkové kempy – v Bratislavě a v Praze. Vzhledem k obtížností tratí byly oba tyto kempy určeny primárně pro starší juniorské závodnice, Falun je s ohledem na nižší obtížnost vodního terénu určen žákyním. Stejně jako v Bratislavě a Praze i ve Falunu čeká dívky řada vzdělávacích seminářů, workshopů a cvičení. „Jde nám o to, aby si něco odnesly do své budoucí kariéry – aby věděly, jak trénovat, jak se rozvičovat, stravovat, regenerovat…“, přibližuje Busta a dodatkem, že starší dívky „chceme motivovat k tomu, aby alespoň uvažovaly o trenérství, aby se zapojily ve svých domácích klubech k tréninku nejmenších a nebály se trenérské profese, protože ta je pro všechny“

Dne 4. listopadu, během semináře trenérů licence B, se uskuteční konference Women in Canoe Sport, jejímž tématem bude optimalizace sportovní přípravy žen a dívek v kanoistice. Zváni jsou přitom nejen účastníci školení, ale všichni zájemci z odborné i zaujaté laické veřejnosti.

 

Snimek obrazovky 2023 09 10 v 17.26.54

 

Snimek obrazovky 2023 09 10 v 17.26.43

 

Snimek obrazovky 2023 09 10 v 17.18.42

Contact Details

PhDr. JAN BUSTA, Ph.D.

Tel.: +420 774 241 412

E-mail: busta@ftvs.cuni.cz 

Social: Facebook / Instagram / Twitter

CZE flag   SWE flag

SVK flag   EU flag   

 

csk kanoeSk Canoe                Swe kanoe

                 image4